Ubytování na pomezí Krkonoš a Jizerských hor

Železný Brod 506

Jedná se o samostatný byt o 2 místnostech s koupelnou (vana, pračka) a samostatným WC ve zvýšeném přízemí rodinného domu v klidné části Železného Brodu na severu Českého ráje. Byt je vhodný pro 2 – 4, maximálně 6 osob. Majitelé v domě nebydlí, druhý byt v patře s vlastním příslušenstvím využívají pro svou rekreaci.

Ve větší místnosti je plně vybavený kuchyňský kout (lednice, mikrovlnka, elektrický dvouvařič, varná konvice), 2 válendy, barevná televize, žehlicí prkno i žehlička, 2 přistýlky (rozkládací matrace), plynová kamna.

Menší místnost je vybavena rozkládacím dvoulůžkem se zdravotní matrací, topí se v ní elektřinou.

Na pozemku u domu je místo na parkování i na posezení u malého grilu nebo u ohniště. Děti si mohou hrát na písku v dřevěném uzavíratelném pískovišti.. 

Odpočívat lze přímo na trávě nebo na zahradním nábytku. V domě se nekouří, je povoleno pouze na zahradě. Psa, případně jiné zvíře můžete mít s sebou po předchozí dohodě.

Obchod je vzdálen asi 5 minut chůze, městské koupaliště s tobogánem hezky umístěné v zeleni cca 15 min. chůze. Vlakové nádraží je vzdálené přibližně 300 m, autobusové nádraží asi 500 m. V Železném Brodě je několik dětských hřišť s houpačkami, skluzavkami a prolézačkami.

Řeka Jizera protékající městem vybízí k vodáckým sportům. Hezká krajina je ideální pro nenáročnou turistiku i cykloturistiku. Turistických zajímavostí je tu opravdu mnoho: skalní seskupení – Besedické, Suché, Klokočské skály; zříceniny hradů – Rotštejn, Frýdštejn, Malá skála, zámek Hrubý Rohozec, Bozkovské dolomitové jeskyně; naučné stezky údolím Jizery (Riegrova stezka). Poloha města je vhodná i pro zimní sporty (sjezdové tratě v přilehlých obcích, 31 km vzdálený Harrachov, 30 km Rokytnice, 26 Paseky nad Jizerou). Ve městě se zachovaly staré roubené stavby - poznávací okruh zvaný Trávníky, městské muzeum s národopisnou sbírkou v roubené stavbě Běliště a sklářskou expozicí na náměstí.

 

 Další informace o Železném Brodě naleznete na stránkách města Železný Brod: www.zeleznybrod.cz

 

 

 

 

Naši uživatelé

Ubytování je vhodné pro 2 - max. 6 nenáročných osob.

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode